Kiedy trudno jest zacząć

Na ścieżce każdego z nas pojawiają się upadki i wzloty, czasem dłuższe przystanki, opory, czasem zwycięstwa, te mniejsze i te spektakularne.

Każdemu przytrafiają się też takie sytuacje, że po porażce nie jest w stanie się podnieść. Na logikę przecież wiadomo, że trzeba wstać i walczyć dalej, ale coś nam na to nie pozwala. Widocznie tego w tym momencie potrzebujemy, może to właśnie mówi na nasz umysł – zwolnij, przystopuj, daj sobie chwilę. Z czasem to mija. Jak tylko nasz organizm się zregeneruje (fizycznie i psychicznie) możemy wrócić do działania, wtedy wystarczy mocny impuls, by znowu zacząć działać, w pełni sił i z nową determinacją.

Jeżeli czytając to pomyślaleś/pomyślałaś – to o mnie, to top jest właśnie ten impuls. Twój BODZIEC DO DZIAŁANIA! Zrób pierwszy krok, może być niewielki, może być to najmniejsza rzecz jaką możesz zrobić, ale zrób to. Potem przygotuj plan działania. Pamiętaj – małymi krokami ale systematycznie zajdziesz dalej niż wielkimi zrywami, które pochłoną mnóstwo energii ale szybko się wypalą.

motywacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *