Psychoedukacja...

Upragnione wakacje? Zagraniczny wyjazd służbowy? A może po prostu spełnienie marzenia o biegłym posługiwaniu się językiem obcym? Każdy powód jest dobry, aby zacząć się uczyć języka! Problem pojawia się, gdy zaczyna brakować motywacjisystematyczności albo zwyczajnie czasu. To najczęstsze przyczyny niepowodzeń w nauce języków obcych. Obok nich kursanci wspominają również o braku efektów (zbyt wolne efekty) lub po prostu nie wiedzą, od czego zacząć.

Właśnie dlatego opracowaliśmy program kursu Learn-2-Learn. Jest to wyjątkowa kombinacja najskuteczniejszych technik efektywnej nauki języków. Na kursie dowiesz się od czego zacząć lub wznowić naukę języka obcego, jakie konkretnie kroki podjąć, by utrzymać motywację i systematyczność oraz poznasz najskuteczniejsze metody przyspieszonej nauki języka (m.in zapamiętywania słówek, nauki poprawnej wymowy i zasad gramatycznych). Techniki wykorzystywane na szkoleniu opierają się na metodach, które od lat, z powodzeniem wykorzystywane są w krajach zachodniej Europy oraz w Skandynawii (Accelerated Learning, Sugestopedia, Multiple Ineligence Theory i in.). Metody dobraliśmy tak, aby nauka języka była znacznie szybsza i skuteczniejsza, ale przede wszystkim – przyjemna!

Szkolenie przeznaczone jest do osób, które chcą w krótkim czasie opanować dowolny język obcy. Znajdują się tu m.in. elementy związane ze specyficznym dla nauki języka funkcjonowaniem pamięci, motywacją i systematycznością. Całość jednak opiera się na wykorzystaniu własnych, indywidualnych predyspozycji. Narzędzia przedstawione na szkoleniu pozwalają na samodzielne opanowanie języka obcego w ciągu 1-3 miesięcy!

W kursie można wyróżnić 3 główne moduły

  1. Indywidualne predyspozycje
  2. Pamięć w nauce języków
  3. Cel i motywacja

Często słyszy się, że aby nauczyć się języka obcego, trzeba mieć do tego jakieś specjalne, wrodzone zdolności. A przecież każdy z nas nauczył się w życiu przynajmniej jednego języka – polskiego. Jeżeli w wieku kilku lat byliśmy w stanie nauczyć się języka polskiego, to możemy nauczyć się każdego języka. Ale, żeby to zrobić skutecznie i mieć z tego przyjemność, trzeba najpierw odkryć swój własny styl nauki.

Uczestnicy mają możliwość odkrycia swojego własnego stylu uczenia się, w oparciu o teorię inteligencji wielorakich H. Gardnera. Dodatkowo prezentowane są zestawy niestandardowych ćwiczeń, które przyspieszają naukę języka kilkukrotnie.

Człowiek uczy się całe życie. Całe życie również korzystamy z pamięci. Mimo to, większość z nas nigdy nie miała okazji nauczyć się JAK się uczyć. Nasza pamięć rządzi się pewnymi prawami. Z jednej strony, nieznajomość zasad funkcjonowania pamięci, doprowadza do bardzo często spotykanych problemów. Zbyt duża ilość czasu poświęcana na naukę, słabe efekty, brak koncentracji, spadek motywacji, wszystko to w efekcie prowadzi do porzucania wysiłku i rezygnowania z nauki. Z drugiej strony, poznanie tych praw pozwala nam w pełni korzystać ze swoich zasobów, a co za tym idzie, przyspieszyć czas poświęcany na naukę kilkukrotnie.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawowe zasady funkcjonowania pamięci oraz najskuteczniejsze techniki pamięciowe przeznaczone do nauki języków obcych. Ponadto przedstawiona zostanie 4-stopniowa metoda samodzielnej nauki języka, wprowadzająca konkretne etapy nauki języków obcych, zarówno dla początkujących, jak i dla osób, które chcą kontynuować lub wznowić naukę.

Podstawą samodzielnej nauki jest odpowiednia motywacja. Jest to również element najczęściej ignorowany, zarówno przez osoby chcące się uczyć, jak i programy szkoleniowe, które wprowadzają elementy efektywnej nauki. Niestety często zdarza się, że nawet posiadając odpowiednie narzędzia do nauki, nie podejmujemy wysiłku, lub po chwilowej fascynacji, porzucamy naukę, nie będąc w stanie utrzymać odpowiedniego poziomu motywacji.

Ta część kursu poświęcona jest wzbudzeniu motywacji do działań, najskuteczniejszym technikom planowania i ustalania celów oraz narzędziom pozwalającym na wprowadzenie nowych umiejętności w życie. Po zakończeniu tego modułu, uczestnicy będą w stanie wyznaczyć cel, zaplanować swoje działania i pokierować nimi tak, by samodzielnie opanować dowolny język obcy w ciągu jednego do trzech miesięcy.

Gdzie i kiedy?

Kurs realizujemy parę razy do roku, gdy zbierze się grupa uczestników, jeżeli Cię zainteresował to wypełnij formularz, który znajdziesz na dole strony, a my prześlemy Ci informację o następnej realizowanej edycji.


Kurs składa się z cyklu 6 spotkań, co tydzień o tej samej porze, każde poświęcone innemu tematowi, spotykamy się w Krakowie przy ul. Lubicz 3, piętro II, sala 218.

Grafik Learn-2-Learn

Moduł Data Temat
#1 Odkrywanie indywidualnych predyspozycji do nauki języka
#2 Dobieranie niestandardowych ćwiczeń
#3 Techniki zapamiętywania
#4 —- Koncentracja i uwaga
#5 Motywacja do nauki języka
#6 Planowanie i zmiana przekonań

Realizujemy też kurs w wersji szkolenia weekendowego – więcej szczegółów mailowo.

Dla kogo?

Kurs skierowany jest dla osób, które chcą opanować dowolny język obcy. Zasady efektywnej nauki języków działają podobnie, niezależnie od języka oraz poziomu. Możesz więc skorzystać, jeśli dopiero planujesz zacząć naukę oraz jeżeli chcesz wznowić od pewnego poziomu. Zajęcia mają charakter warsztatowy i odbywają się w języku polskim. Aby zapewnić pełen komfort pracy, grupy liczą ok. 6-12 uczestników. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Chcesz dowiedzieć się jak wyglądała poprzednia edycja Learn-2-Learn? Zapytaj naszych absolwentów: Grupa Learn-2-Learn na Facebooku

Kto prowadzi szkolenia?

Amadeusz Ley – psycholog, certyfikowany trener, wykładowca i kierownik merytoryczny studiów podyplomowych na Wydziale Humanistycznym AGH, założyciel Stowarzyszenia Trenerów Psychospołecznych. Autor programów szkoleniowych wprowadzających przyspieszone metody nauki w oparciu m.in. o odkrywanie dominujących stylów poznawczych oraz autorskie podejście do motywacji. Zainteresowania i działania skupiają się wokół praktycznego wykorzystania wiedzy psychologicznej.

Metody przyspieszonej nauki języków testował ucząc się m.in. angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, słowackiego, łaciny oraz greki.

Ostatnie kilka lat poświęcił odkrywaniu najskuteczniejszych metod uczenia się i nabywania umiejętności. Zaowocowało to kilkoma programami szkoleń (m.in. Manager UmysłuHaker UmysłuLearn2Learn,  Rozum i SerceMistrzowski trening).

Entuzjasta rozwoju osobistego, zwolennik wychodzenia poza bariery własnych ograniczeń. Prywatnie – miłośnik sztuk walk, posiada czarny pas w Aikido, kilkukrotny maratończyk. Motto życiowe: „Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację” – Henry Ford.

Amadeusz Ley trener psychoedukacja

Jak można się zapisać?

Zapisać można się poniżej, dostępne są 3 opcje cenowe:

120 zł

Jedno szkolenie

Przyjdź na pierwsze spotkanie i sprawdź, czy to dla Ciebie.

Zawsze możesz dopłacić pozostałą kwotę i zostać na cały kurs.

Dobre rozwiązanie, jeżeli temat Cię zainteresował, ale nie jesteś do końca przekonany czy się sprawdzi u Ciebie.

870 zł

Cały kurs

Cały kurs, trwający 6 tygodni. To 6 spotkań, każde z nich wprowadza kolejny etap w rozwoju.

W cenie otrzymujesz materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz pełny skrypt uczestnika.

Dobre rozwiązanie, jeżeli wiesz, że tego obecnie potrzebujesz i masz świadomość, że praca nad sobą to proces, który wymaga czasu.

 

 1250 zł

Pakiet VIP

Cały cykl 6 spotkań grupowych, materiały szkoleniowe, w tym skrypt uczestnika oraz przerwy kawowe.

Pakiet VIP obejmuje dodatkowe spotkanie z trenerem, w trakcie których pracujemy na bardziej zaawansowanych technikach, dobieranych indywidualnie do uczestnika oraz opiekę mentorską w czasie i 2 miesiące po szkoleniu.

Dobre rozwiązanie, jeżeli wiesz, że twoja sytuacja nie jest standardowa, masz większe oczekiwania od pracy nad sobą i chcesz to robić pod okiem profesjonalisty.

Gwarantujemy 100% skuteczność naszych metod. Jeżeli jednak efekt nie będzie satysfakcjonujący, zobowiązujemy się do zwrotu poniesionych kosztów.

 

Jeżeli jeszcze się nie zdecydowałeś na udział w kursie, chcesz zapłacić później albo po prostu chcesz otrzymywać powiadomienia o następnych edycjach, to wypełnij formularz, który znajduje się poniżej, a my odezwiemy się do Ciebie.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących kursu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

t: 506 60 60 51
@: biuro@psychoedukacja.edu.pl