Psychoedukacja...

Kurs Rozum i Serce

„Dobre relacje z ludźmi sprawiają, że jesteśmy zdrowi i szczęśliwi, za to ludzie odizolowani od innych częściej podupadają na zdrowiu, ich umysł pracuje gorzej i żyją krócej.”

To wnioski z jednego z najdłuższych badań psychologicznych, trwającego ponad 75 lat The Harvard Study of Adult Development.

Okazuje się, że to właśnie dobre relacje z innymi są kluczem do szczęśliwego i  długiego życia. Dotyczy to zarówno relacji z bliskimi, jak i dobrych stosunków w miejscu pracy.

Najważniejsze jednak jest to, że tworzenie i utrzymywanie dobrych relacji jest zbiorem pewnych umiejętności i można się tego nauczyć! Są oczywiście osoby, którym to przychodzi łatwiej, wydaje się, że mają do tego jakiś talent, może się takie urodziły. Są również i tacy, których po prostu nie da się lubić, jak by się nie starali.

Właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować kurs, którego celem jest uczenie umiejętności związanych z budowaniem relacji. Aby go przygotować prześledziliśmy sylwetki osób, które świetnie budują relacje zarówno z bliskimi jak i relacje zawodowe. Udało nam się wytypować zestaw umiejętności, które sprawiły, że robią to o kilka poziomów lepiej niż inni. Do tych umiejętności należą: umiejętne słuchanie, komunikacja, świadome przyjmowanie ról, świadomość i akceptacja siebie, rozpoznawanie i akceptacja różnic międzyludzkich, kontraktowanie i rekontraktowanie.

Lista modułów

  • Sprawna komunikacja
  • Czytelne intencje
  • Konflikty pod kontrolą
  • Wymarzone relacje

Czy zdarzyło ci się kiedyś, że w trakcie rozmowy twoje słowa zostały zupełnie przekręcone i niezrozumiane? Wydaje ci się, że to co mówisz jest zrozumiałe i sensowne, ale druga osoba jakby zupełnie cię nie słyszała? Czasami się tak zdarza wynika to z faktu, że nasz komunikaty nie są uniwersalne. Tak jak nie ma jednego klucza do wszystkich zamków, tak nie ma jednej uniwersalnej metody, by przekazać informacje. Dlatego zazwyczaj nosimy przy sobie cały pęk kluczy – tym właśnie jest metoda, którą poznasz na szkoleniu.

W tym module:

  • jak ludzie odbierają i przetwarzają informacje
  • na jakie komunikaty najbardziej reagują
  • wykorzystanie wiedzy do budowania trwałych relacji

 

Moduł oparty o teorie Psychologii Różnic Indywidualnych.

Zjawisko oczekiwań partnerów wobec ich roli, obowiązków, zadań, wymagań (opisane m.in w analizie transakcyjnej jako kontraktowanie i rekontraktowanie).

Oczekiwań, które zostały stworzone na podstawie już utartych i utrwalonych sytuacji i doświadczeń (często mocno odbiegających od wzajemnych oczekiwań).

Są to oczekiwania niewypowiedziane, nieuświadomione, ale bardzo mocno wpływające na to, co osoby uważają, że należy lub nie należy do ich obowiązków.

Umiejętność odkrywania, weryfikowania i rekontraktowania "niewerbalnych kontraktów" w zasadniczy sposób usprawnia komunikację, usuwając konflikty, nagromadzone, zapętlone ciągi negatywnych emocji.

Konflikt to naturalne zjawisko w grupach ludzi. Do niedawna uważano, że każdy konflikt jest jednoznacznie szkodliwy i niepotrzebny, lecz dziś wiemy, że wszystko zależy od sposobu jego rozwiązania.

Możemy:

  • ulegać i tracić,
  • postawić się i wygrać – kosztem drugiej strony,
  • albo…

 

W tym module dowiesz się wszystkiego co najważniejsze o konfliktach. Wiedza oparta jest na nowoczesnym schemacie, który pokazuje jak dzielą się konflikty i jak sobie z nimi radzić. Jak podwyższać swój własny wizerunek w oczach rozmówcy, jakie zachowania, reakcje i zwroty podwyższają status, a jakie obniżają. Po czym rozpoznać osoby o wysokim statusie od osób, które wysoki status symulują. Dowiesz się tutaj co powoduje 90% kłótni i konfliktów, dlaczego większość ludzi bardziej boi się poniżenia niż śmierci, jakie zachowania poprawiają a jakie niszczą nasz wizerunek.

Po co nam relacje? Dlaczego ich szukamy, potrzebujemy, co nam dają? Te z pozory banalne pytania rzucają niezwykle ważne światło na temat istoty relacji międzyludzkich. Każdy z nas ma jakąś hierarchię potrzeb i dopiero kiedy nauczymy się je odkrywać w sobie i w innych, możemy naprawdę zrozumieć drugiego człowieka i świadomie tworzyć relacje i związki. 

Potrzeby nie zawierają się tylko w tych oczywistych jak wsparcie czy zaufanie jest ich o wiele więcej. W tym module poznasz je wszystkie i nauczysz się z nimi pracować.

Gdzie i kiedy?

Najbliższy kurs odbędzie się w sobotę, 1 grudnia 2018,  10:00 - 18:00.  Pierwszy moduł szkolenia będzie poświęcony komunikacji w relacjach, skupimy się na: wzorcach komunikacyjnych, poznawaniu różnych map językowych i formułowaniu komunikatów w sposób zrozumiały dla rozmówcy.

Kurs trwa 8 godzin podczas których realizujemy wymienione moduły.  Spotykamy się w Krakowie przy ul. Lubicz 3.

Moduł 1:  Sprawna komunikacja
Moduł 2:  Czytelne intencje 
Moduł 3:  Konflikty pod kontrolą
Moduł 4:  Wymarzone relacje

Dla kogo?

Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą nauczyć się budować trwałe i silne relacje. Dla par, które chcą lepiej się dogadywać, dla singli, którzy chcą podnieść trwałość swoich relacji, dla przedsiębiorców aby budowali lepszą sieć kontaktów – zwłaszcza na networkingach.

Kto prowadzi szkolenia?

Amadeusz Ley – psycholog, wykładowca na Wydziale Humanistycznym AGH, założyciel Stowarzyszenia Trenerów Psychospołecznych, twórca programów szkoleniowych wprowadzających przyspieszone metody nauki w oparciu m.in. o odkrywanie dominujących stylów poznawczych oraz autorskie podejście do motywacji. Zainteresowania i działania skupiają się wokół praktycznego wykorzystania wiedzy psychologicznej. Ostatnie kilka lat poświęcił odkrywaniu najskuteczniejszych metod uczenia się i nabywania umiejętności. Zaowocowało to kilkoma programami szkoleń (m.in. Manager UmysłuLearn2LearnMistrzowski trening oraz Podróż przez style poznawcze). Entuzjasta rozwoju osobistego, zwolennik wychodzenia poza bariery własnych ograniczeń. Prywatnie – miłośnik sztuk walk, posiada czarny pas w Aikido, kilkukrotny maratończyk. Motto życiowe: “Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację” – Henry Ford.

Amadeusz Ley trener psychoedukacja

Jak się można zapisać?

Zapisy odbywają się przez formularz zamieszczony poniżej, dostępne są 3 opcje cenowe:

150 zł

Konsultacje indywidualne

Konsultacje indywidualne w wymiarze 1,5 godziny oraz pełny skrypt z programem ćwiczeń indywidualnych.

Dobre rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na spersonalizowanym podejściu i cenisz sobie pracę na wyłączność.

317 zł

Pakiet standard:

Cały kurs, trwający 8 godzin, szkolenie omawia 4 moduły dotyczące relacji międzyludzkich.

W cenie otrzymujesz materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz pełny skrypt uczestnika oraz certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.

Dobre rozwiązanie, jeżeli wiesz, że tego obecnie potrzebujesz i masz świadomość, że praca nad sobą to proces, który wymaga czasu.

870 zł

Pakiet VIP:

Cały kurs, trwający 8 godzin, szkolenie omawia 4 moduły dotyczące relacji międzyludzkich.

W cenie otrzymujesz rozszerzone materiały szkoleniowe, dodatkowe nagrania szkoleniowe, przerwy kawowe oraz pełny skrypt uczestnika oraz certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności.

Dodatkowo nielimitowane konsultacje indywidualne przez 30 dni po zakończeniu kursu.

Dobre rozwiązanie, jeżeli wiesz, że tego obecnie potrzebujesz i masz świadomość, że praca nad sobą to proces, który wymaga czasu.

Zarezerwuj swoje miejsce

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących kursu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

t: 506 60 60 51
@: biuro@psychoedukacja.edu.pl