LEARN-2-LEARN kurs

Upragnione wakacje? Zagraniczny wyjazd służbowy? A może po prostu spełnienie marzenia o biegłym posługiwaniu się językiem obcym? Każdy powód jest dobry, aby zacząć się uczyć języka!

Problem pojawia się, gdy zaczyna brakować motywacji, systematyczności albo zwyczajnie czasu. To najczęstsze przyczyny niepowodzeń w nauce języków obcych. Obok nich kursanci wspominają również o braku efektów (zbyt wolne efekty) lub po prostu nie wiedzą, od czego zacząć.


Właśnie dlatego opracowaliśmy program szkolenia Learn2learn. Jest to wyjątkowa kombinacja najskuteczniejszych technik efektywnej nauki języków. Na szkoleniu dowiesz się od czego zacząć lub wznowić naukę języka obcego, jakie konkretnie kroki podjąć, by utrzymać motywację i systematyczność oraz poznasz najskuteczniejsze metody przyspieszonej nauki języka (m.in zapamiętywania słówek, nauki poprawnej wymowy i zasad gramatycznych).

Techniki wykorzystywane na szkoleniu opierają się na metodach, które od lat, z powodzeniem  wykorzystywane są w krajach zachodniej Europy oraz w Skandynawii (Accelerated Learning, Sugestopedia, Multiple Ineligence Theory i in.). Metody dobraliśmy tak, aby nauka języka była znacznie szybsza i skuteczniejsza, ale przede wszystkim – przyjemna!

Szkolenie przeznaczone jest do osób, które chcą w krótkim czasie opanować dowolny język obcy. Znajdują się tu m.in. elementy związane ze specyficznym dla nauki języka funkcjonowaniem pamięci, motywacją i systematycznością. Całość jednak opiera się na wykorzystaniu własnych, indywidualnych predyspozycji. Narzędzia przedstawione na szkoleniu pozwalają na samodzielne opanowanie języka obcego w ciągu 1-3 miesięcy.

Kurs LEARN-2-LEARN szkolenie, na którym dowiesz się wszystkiego, co będzie ci potrzebne, aby opanować język obcy w ciągu 1-3 miesięcy. Spotykamy się w sobotę w godz. 9:00-17:00 16 czerwca.

 

Moduł I – INDYWIDUALNE PREDYSPOZYCJE

 

Często słyszy się, że aby nauczyć się języka obcego, trzeba mieć do tego jakieś specjalne, wrodzone zdolności. A przecież każdy z nas nauczył się w życiu przynajmniej jednego języka – polskiego. Jeżeli w wieku kilku lat byliśmy w stanie nauczyć się języka polskiego, to możemy nauczyć się każdego języka. Ale, żeby to zrobić skutecznie i mieć z tego przyjemność, trzeba najpierw odkryć swój własny styl nauki.

Uczestnicy mają możliwość odkrycia swojego własnego stylu uczenia się, w oparciu o teorię inteligencji wielorakich H. Gardnera. Dodatkowo prezentowane są zestawy niestandardowych ćwiczeń, które przyspieszają naukę języka kilkukrotnie.

Moduł II – PAMIĘĆ W NAUCE JĘZYKÓW

Człowiek uczy się całe życie. Całe życie również korzystamy z pamięci. Mimo to, większość z nas nigdy nie miała okazji nauczyć się JAK się uczyć. Nasza pamięć rządzi się pewnymi prawami. Z jednej strony, nieznajomość zasad funkcjonowania pamięci, doprowadza do bardzo często spotykanych problemów. Zbyt duża ilość czasu poświęcana na naukę, słabe efekty, brak koncentracji, spadek motywacji, wszystko to w efekcie prowadzi do porzucania wysiłku i rezygnowania z nauki. Z drugiej strony, poznanie tych praw pozwala nam w pełni korzystać ze swoich zasobów, a co za tym idzie, przyspieszyć czas poświęcany na naukę kilkukrotnie.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawowe zasady funkcjonowania pamięci oraz najskuteczniejsze techniki pamięciowe przeznaczone do nauki języków obcych. Ponadto przedstawiona zostanie 4-stopniowa metoda samodzielnej nauki języka, wprowadzająca konkretne etapy nauki języków obcych, zarówno dla początkujących, jak i dla osób, które chcą kontynuować lub wznowić naukę.

Moduł III – CEL I MOTYWACJA

 

Podstawą samodzielnej nauki jest odpowiednia motywacja. Jest to również element najczęściej ignorowany, zarówno przez osoby chcące się uczyć, jak i programy szkoleniowe, które wprowadzają elementy efektywnej nauki. Niestety często zdarza się, że nawet posiadając odpowiednie narzędzia do nauki, nie podejmujemy wysiłku, lub po chwilowej fascynacji, porzucamy naukę, nie będąc w stanie utrzymać odpowiedniego poziomu motywacji.

Ta część kursu poświęcona jest wzbudzeniu motywacji do działań, najskuteczniejszym technikom planowania i ustalania celów oraz narzędziom pozwalającym na wprowadzenie nowych umiejętności w życie. Po zakończeniu tego modułu, uczestnicy będą w stanie wyznaczyć cel, zaplanować swoje działania i pokierować nimi tak, by samodzielnie opanować dowolny język obcy w ciągu jednego do trzech miesięcy.

Prowadzący:

 

Amadeusz Ley – trener, psycholog, twórca programów szkoleniowych wprowadzających przyspieszone metody nauki w oparciu m.in. o autorskie podejście do motywacji. Zainteresowania i działania skupiają się wokół praktycznego wykorzystania wiedzy psychologicznej. Entuzjasta rozwoju osobistego, zwolennik wychodzenia poza bariery własnych ograniczeń. Metody przyspieszonej nauki języków testował ucząc się m.in. angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, słowackiego, łaciny oraz greki.

Miejsce:

Szkolenia odbywają się w Krakowie, przy ul. Lubicz 3, piętro 2.

Agendanajbliższego kursu LEARN2LEARN,

sobota, godz. 9:00 – 17:00:

Moduł Godzina Temat
#1 09:15 – 10:30 Odkrywanie indywidualnych predyspozycji do nauki języka
#2 10:30 – 12:30 Dobieranie niestandardowych ćwiczeń
#3 12:45 – 13:30 Techniki zapamiętywania
#4 13:30 – 14:30 Koncentracja i uwaga
#5 14:45 – 16:00 Motywacja do nauki języka
#6 16:15 – 17:00 Planowanie i zmiana przekonań

Cena biletu:

  • 250 zł  (970 zł)  za całe szkolenie
  • opłata – przelewem na konto podane w mailu potwierdzającym rejestrację
  • o dostępności miejsc dowiesz się pod tel. 506 60 60 51 lub mailem: szkolenia@psychoedukacja.edu.pl

 

ZAPISUJĘ SIĘ

Chcesz dowiedzieć się jak wyglądała poprzednia edycja LEARN2LEARN? Zapytaj naszych absolwentów: Grupa LEARN2LEARN na Facebooku

Uczestnicy:

Kurs skierowany jest dla osób, które chcą opanować dowolny język obcy. Zasady efektywnej nauki języków działają podobnie, niezależnie od języka oraz poziomu. Możesz więc skorzystać, jeśli dopiero planujesz zacząć naukę oraz jeżeli chcesz wznowić od pewnego poziomu.

Zajęcia mają charakter warsztatowy i odbywają się w języku polskim. Aby zapewnić pełen komfort pracy, grupy liczą ok. 6-12 uczestników. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby zarezerwować miejsce na najbliższe szkolenie. Wyślij zgłoszenie:

Lub kliknij w link: ZGŁOSZENIE

 

Chcesz otrzymywać informacje o naszych szkoleniach?
Zapisz się na newslettera, a w prezencie otrzymasz bezpłatnego ebooka o tym, jak poradzić sobie z odwlekaniem! Wpisz swój adres email oraz imię poniżej:
[mc4wp_form id=”2700″]