Psychoedukacja...

Warsztaty Podróż przez Style Poznawcze

Czy zdarzyło si się kiedyś słuchać kogoś przez dłuższą chwilę, po czym dotarło do ciebie, że nie masz pojęcia o czym ten człowiek mówi? Rozumiesz poszczególne słowa i wszystko wygląda bardzo sensownie, ale masz wrażenie, że sens przekazu zupełnie do ciebie nie trafia. Jakby mówił w obcym języku. „Czy to ze mną jest coś nie tak, że nie rozumiem, czy może za mało kawy…”

Na pocieszenie – z tobą wszystko ok, tak to po prostu wygląda, kiedy ktoś wysyła informacje poza twoim stylem poznawczym.

Niestety, to samo przytrafia się osobom, które słuchają ciebie. Szczególnie podczas wystąpień publicznych, prezentacji i szkoleń, kiedy nie można dopytać o co chodzi.

Objawia się to przeważnie rozkojarzeniem uczestników, ich uwaga ucieka w kierunku czegoś, co jest dla nich zrozumiałe. Czasem jest to telefon, czasem kolega/koleżanka. Po twoim wystąpieniu, w ich głowach pozostaje mglisty obraz tego, o czym słyszeli.

Każdy z nas jest inny. Tak jak nie ma jednego klucza do wszystkich zamków, tak nie ma jednej uniwersalnej metody, by przekazać wiedzę. Dlatego zazwyczaj nosimy przy sobie cały pęk kluczy – tym właśnie jest ta metoda.

Na szkoleniu masz okazję przeżyć podróż przez style poznawcze! Dzięki temu będziesz w stanie przygotować każde swoje wystąpienie tak, aby trafiło do wszystkich stylów poznawczych, przez co będzie bardziej atrakcyjne, zrozumiałe i angażujące. Metoda oparta jest o teorię Inteligencji wielorakich H. Gardnera oraz podstawowe metaprogramy a także zasady przyspieszonego uczenia się.

Na warsztatach otrzymasz zestaw zaawansowanych materiałów, które możesz wykorzystywać do przygotowywania swoich wystąpień [m.in. Arkusz stylów poznawczych oraz Training model Canvas].

Zajęcia mają charakter warsztatowy, będzie dużo pracy własnej oraz grupowej. W związku z tym warto przygotować w własny temat, aby mieć na czym pracować.

Szkolenie skierowane jest dla wykładowców, trenerów, nauczycieli oraz osób, które zawodowo zajmują się nauczaniem. Jeżeli należysz do tej grupy i chcesz, aby przekazywana przez Ciebie wiedza była bardziej atrakcyjna i angażująca, to to szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Jeżeli temat Cię zainteresował to zapraszamy do kontaktu.

 

Kontakt
t: 506 60 60 51
@: biuro@psychoedukacja.edu.pl